Кадетите подчиниха Кипър за първи успех в Сараево (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 10/08/2018 17:49
Кадетите подчиниха Кипър за първи успех в Сараево (ВИДЕО) fiba.com

Българският национален отбор за кадети записа първи успех на европейското първенство в Сараево, Босна и Херцеговина, Дивизия Б. Четата на Христо Ценов отказа тима на Кипър с 69-56 във втория си мач от група C, игран в зала "Сабит Хаджич". 16-годишните баскетболисти триумфираха след по-добро второ полувреме, спечелено с 39-28. Така националите вече имат баланс от победа и загуба. Утре българите ще срещнат състава на Финландия от 15 часа и 15 минути.

Водачеството често сменяше своя притежател във встъпителната четвърт, като нито един от двата тима не успя да се откъсне напред в резултата. Въпреки това тройка на Виктор Маргаритов с финалната сирена на частта оформи 18-14 в полза на националите.

Надлъгването продължи с пълна сила и през целия втори период. Все пак отлични солови акции на Константин Костадинов и Дамян Минков позволиха на българите да се оттеглят с 2 точки аванс на голямата почивка.

Равностойните минути се запазиха и при подновяването на играта. След това символичните гости затегнаха своите редици и довършиха частта със серия от 14-4, дело на Емил Стоилов, Александър Витанов и Минков, за се изстрелят напред при 51-41 след 30 минути игра.

"Лъвчетата" не намалиха оборотите и в началото на заключителната четвъртина, когато отлични действия на Константин Паисиев, Костадинов и Маргаритов им осигуриха разлика от 18 точки. До финалната сирена кипърците опитаха всичко, но българите удържаха успеха.

Константин Костадинов остана на крачка от дабъл-дабъл, отчитайки се с 19 точки и 9 борби. С двойни показатели от 13 пункта и 12 овладени топки завърши Даман Минков. Емил Стоилов допринесе за успеха с 10 точки и 6 борби.