Девойките не успяха да се противопоставят на Гърция (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 08/08/2018 16:04
Девойките не успяха да се противопоставят на Гърция (ВИДЕО) fiba.com

Българският национален отбор за девойки до 18 години допусна четвърта загуба на европейското първенство в Австрия, Дивизия Б. Момичетата на Александър Алексиев претърпяха поражение от тима на Гърция с 68-80 в последния си мач от група B, игран в зала "Шпортхале Оберварт". Така българките завършиха първата фаза с една победа и четири поражения, което означава, че ще играят за разпределение на местата от 17-то до 24-то.

Гъркините взеха двуцифрена преднина още във встъпителните минути и не изпуснаха инициативата до края на първата част, когато водеха с 10 точки. Въпреки че българките показаха много по-добра игра през втората четвърт чрез Виктория Иванова, Валерия Алексиева и Ивана Николова, символичните домакини не позволиха двуцифреният им аванс да бъде стопен и на голямата почивка бяха напред при 52-41.

Резултатността драстично намаля след прекъсването, но ситуацията на паркета не се промени. Съперничките на "лъвиците" продължиха да поддържат комфортната си разлика, която след 30 минути бе 14 точки. Символичните гости не се отказаха в последната десетка, но до финалната сирена така и не успяха да намалят своето изоставане.

Виктория Иванова се разписа с 19 точки и 5 коша зад дъгата за българките, по 11 добавиха Анна Стоянова и Ивана Николова.

За гъркините Йоана Кримили реализира 24 точки и 5 тройки, с 23 се отличи Ирини Куки, с 18 завърши Исмини Прапа