Кадетите отказаха и Украйна

Източник: Веселин Михайлов 12/07/2018 20:48
Кадетите отказаха и Украйна basketball.bg

Българският национален отбор за момчета до 16 години постигнаха втора поредна победа на турнира в Габрово, този път срещу тима на Украйна с 65-56 в мач игран, в зала "Орловец". Баскетболистите на Христо Ценов изковаха своя успех през второто полувреме, спечелено с 38-19. Утре кадетите ще срещнат състава на Румъния от 12:00 часа.

Срещата започна равностойно, но постепенно украинците взеха инициативата и поведоха с 11 точки след 10 минути. Те продължиха да имат контрол върху двубоя, въпреки че българите оказаха съпротива, за да стопят пасива си до 27-37 на голямата почивка.

При подновяването на играта Емил Стоилов и Александър Витанов дадоха тон на националите, които показаха съвсем различно лице. Така на светлинното табло светеше при 43-43 преди финалната десетка. Водачеството продължи да сменя своя притежател и през последната част. Все пак домакините на турнира увеличиха оборотите и извършиха серия от 14-4 във финалните акорди, дело на Константин Костадинов, Дамян Минков, Костадин Тошков и Стоилов, за да сложат точка на спора.

Емил Стоилов се отличи с дабъл-дабъл от 18 точки и 12 борби, с 12 и 10 завърши Александър Витанов, 11 пункта и 12 овладени топки добави Константин Костадинов

За украинците най-резултатен бе Олександър Ковиар с 15 точки, 13 реализира Юрий Ковал