Чехия съкруши България на румънска земя (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 11/07/2018 15:49
Чехия съкруши България на румънска земя (ВИДЕО) fiba.com

Българският национален отбор за жени до 20 години претърпя драматично поражение на европейското първенство в Орадея, Румъния, Дивизия Б, след като отстъпи на Чехия с 67-69 в четвъртия си мач от група B, игран в "Арена Антонио Алексе". Четата на Таня Гатева имаше шанс да се поздрави с успеха, но не издържа в заключителните минути. Така надеждите на българките за излизане от потока останаха минимални, като нашите зависят и от представянето на другите отбори. До този момент "лъвиците" имат баланс от по 2 победи и загуби.

Срещата тръгна с размяна на серии, като чехкините поддържаха крехък аванс чрез Каролина Шотолова и Юлие Поспишилова. Постепенно българките се активизираха с помощта на Александра Петрова и Гергана Иванова, които намалиха до 18-22 след 10 минути.

Ситуацията на паркета се запази идентична и през цялата втора четвърт, а два наказателни удара на Иванова фиксираха 35-35 в края на периода. Все пак кош на Тереза Витулова изстреля символичните гости с две точки напред на полувремето.

Срещата продължи да се развива кош за кош и след почивката, въпреки че "лъвиците" взеха аванс от 5 точки след добри изяви на Клаудия Пенкова и Янина Тдорова. Това не притесни чехкините, повели с 56-54 след три четвъртини.

Нищо не се промени и в заключителната част, когато водачеството често сменяше своя притежател. При по-малко от 4 минути до финалната сирена символичните гости отново поведоха с след тройка на Шотолова и пробив на Луцие Хошкова.Драмата бе пълна, а два наказателни удара на Пенкова върнаха надеждите на българките, които имаха последното нападение в мача. Пробивът на Иванова обаче се оказа не успешен, а след това Петрова овладя борбата, но не успя да стигне до стрелба и победата отиде в противниковия лагер.

Гергана Иванова се отличи за нашите със 17 точки и 9 борби, 14 вкара Клаудия Пенкова, с 11 и 6 овладени топки завърши Александра Петрова.

За победителите Луцие Хошкова реализира 15 точки, 14 има Вероника Ворочкова, Тереза Витулова реализира 12, с 10 остана Юлие Поспишилова