Маринов и Стяуа останаха със среброто в Румъния

Източник: Веселин Михайлов 12/06/2018 22:25

Павел Маринов и Стяуа Букурещ останаха със сребърните медали в Румъния, след като претърпяха драматично поражение у дома в четвъртия мач във финалите от тима на Орадея с 89-92. По този начин тимът на българина загуби финалната серия с 1-3 победи, като това е второ поредно сребро за столичани. От другата страна техният съперник стана шампион на северната ни съседка за втори път в своята история след сезон 2015/2016. Така Маринов ще стане последният баскетболист, който ще се присъедини към подготовката на националния отбор.

Двата тима си размениха по една част, но на голямата почивка гостите бяха с точка напред. Те продължиха да поддържат крехкия си аванс и след паузата, въпреки че Маринов и компания не се отказаха. Размяната на водачеството бе на дневен ред в заключителния период, преди Кристофър Ричард и Мартин Зийно да дадат импулс на тима на Орадея, който до края на мача удържа успеха и триумфира с титлата.

Българският национал започна като титуляр и за 27 минути на паркета се отчете с 14 точки, 4 борби и 3 асистенции. При стрелбата си крилото бе 4/7 от средна дистанция и 2/4 зад дъгата.

От неговите съотборници над всички бе Брандън Тейлър с 22 точки, по 13 добавиха Рандал Фалкър и Драган Жекович, с 10 завърши Мариус Рункаускас

За новите шампиони Кристофър Ричард реализира 26 точки, 18 регистрира Мартин Зийно, Шон Денинсън приключи с 16, 10 вкара Богдан Николеску.