Кливланд капитулира отново насред Бостън, въпреки усилията на Краля (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 16/05/2018 08:54

Тимът на Бостън Селтикс продължава да не познава вкуса на загубата в своята "ТД Гардън", след като записа девета поредна победа в плейофите на НБА. Баскетболистите на Брад Стивънс отказаха отново селекцията на Кливланд Кавалиърс, този път със 107-94 във втория мач от финалите на Източната конференция, за да поведат с 2-0 победи в серията. Следващата среща е на 20 май в Кливланд

Водени от Леброн Джеймс, "кавалерите" направиха страхотно първо полувреме и на почивката имаха аванс от 7 точки. След това обаче младите надежди на Бостън дадоха криле на домакините и постепенно обърнаха нещата в своя полза, повеждайки с 84-77 преди заключителната част. Гостите не се отказаха чрез Кевин и Леброн, като често стопяваха изоставането си в последната четвърт, но до финалната сирена "келтите" удържаха победата с помощта на Джейлън Браун, Тери Роузиър и Ал Хорфорд.

Джейлън Браун избухна за победителите със своите 23 точки и 7 борби, Тери Роузиър допринесе с 18, а 15 и 10 овладени топки регистрира Ал Хорфърд

За Кливланд Леброн Джеймс направи всичко по силите си, записвайки трипъл-дабъл от 42 точки, 25 от които през първото полувреме, 10 борби, 12 асистенции и 5 коша зад дъгата, но тези показатели не успяха да донесат успех на тима му. Кевин Лав се отличи с дабъл-дабъл от 22 пункта и 15 борби.