Павел Маринов и Стяуа прескочиха Тимишоара

Източник: Веселин Михайлов 14/05/2018 22:09

Павел Маринов и Стяуа Букурещ се класираха за полуфиналите в първенството на Румъния. Българинът и неговите съотборници удържаха тима на Тимишоара у дома след победа със 76-69 в петия решителен мач от четвъртфиналите. По този начин столичани спечелиха серията с 3-2 победи, а в следващата фаза техен съперник ще бъде отборът на Клуж Напока.

Домакините натрупаха двуцифрен актив още през първите три части и въпреки че гостите увеличиха оборотите в заключителната четвърт, Маринов и компания удържаха опитите им за обрат.

Българският национал игра 20 минути и влезе от пейката, но в крайна сметка не успя да се разпише. Все пак той завърши с 2 борби и една асистенция и една открадната топка, а при стрелбата си бе 0/2 от средна дистанция.

От неговите съотборници Драган Жекович приключи с 16 точки, Мариус Рункаускас  добави още 14

Адриан Диас се отличи с 19 точки за гостите.