Костов и Работнички стигнаха финала в Македония

Източник: Веселин Михайлов 14/05/2018 21:43

Чавдар Костов и Работнички Скопие се класираха за финалите в македонската Суперлига. Тимът на Марин Докузовски се наложи над Куманово 2009 с 81-65 в третия мач от полуфиналите, игран в зала "Градски Парк". Така столичани триумфираха в серията с 3-1 победи. На финала Костов и компания ще срещнат победителя от двойката между отборите на МЗТ Скопие и Блокотехна, където резултатът е 2-1 успеха в полза на бившия клуб на Йордан Минчев.

Столичани направиха отлична първа четвърт, спечелена с 24-9 от домакините, като след това не погледнаха назад до финалната сирена.

Българският национал се отличи с 12 точки, 5 борби, 2 асистенции, една открадната топка, но и 4 грешки. Той започна като титуляр и игра 31 минути, а при стрелбата си от игра бе 1/3 от средна дистанция, 3/3 отвъд дъгата и 1/1 от наказателната линия.

Шон Еванс и Маркъс Гинард допринесоха за успеха с по 17 точки.

За гостите Бобан Стайч се отчете с 15 точки.