Левски отново се измъкна в Самоков, за да се класира на финал

Източник: Веселин Михайлов 14/05/2018 20:35
Левски отново се измъкна в Самоков, за да се класира на финал basketball.bg

Левски Лукойл се класира на финал в НБЛ след нова трудна победа срещу Рилски спортист. В "Арена Самоков" селекцията на Константин Папазов оцеля с 85-81 в четвъртия мач от полуфиналите, за да спечели серията с 3-1 победи. Така Левски стигна финалната фаза за 40-ти път в своята история, като в спора за титлата ще срещне тима на Балкан Ботевград. Първата среща е на 21 май в София. Ден по-рано отборите на Рилски и Академик Бултекс 99 откриват битката за бронза.

Този път столичани стартираха двубоя отлично и взеха комфортен аванс чрез Божидар Аврамов, но постепенно Златин Георгиев и Травис Тейлър докараха нещата до равенство. След това Неманя Милошевич и Станимир Маринов поеха щафетата от своя съотборник, за да изведат гостите до 25-17 в края на периода.

Аврамов поддържаше огъня за "сините" в началото на втората четвърт, а домакините трудно намираха противодействие срещу него. Въпреки това самоковци затвориха частта със серия от 22-9, дело на Дерек Райт, Йордан Бозов и Тейлър, след което се оттеглиха с 5 точки аванс на почивката.

Размяната на кошове преобладаваше след почивката. В този момент Маринов взе нещата в свои ръце и изведе гостите напред, преди нови силни изяви на Георгиев и Тейлър да стопят изоставането тима им до 64-68 след 30 минути.

Драмата бе пълна в заключителната четвърт, когато резултатът често сменяше своя притежател, а последваха и няколко равенства. При по-малко от две минути оставащи до края Немяна Милошевич реализира тройка и изведе гостите с 3 точки напред, а в следващата атака съдиите свириха съмнителен фал в нападение на Тейлър. Последва размяна на наказателни удари, но до края столичани удържаха победата и се класираха и подпечатаха финала си.

Отново Божидар Аврамов бе над всички за столичния клуб, този път той блесна с 25 точки и 6 шута зад арката. 18 отбеляза Станимир Маринов, с 16 завърши Неманя Милошевич

За Рилецо Травис Тейлър бе на ниво с 19 точки, по 18 нанизаха Дерек Райт (4 тройки) и Златин Георгиев (7 борби и 6 асистенции), с 10 приключи Еван Раванел