Бостън шамароса звучно Леброн и компания (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/05/2018 01:09

Отборът на Бостън Селтикс нанесе сериозен удар на Кливланд Кавалиърс в първия мач от финалите на Източната конференция в плейофите на НБА. В своята "ТД Гардън" баскетболистите на Брад Стивънс отнесоха "кавалерите" със 108-83, за да поведат с 1-0 победи в серията. Следващият мач е на 16 май в Бостън

Домакините доминираха още от самото начало на срещата, повеждайки с двуцифрен актив след встъпителната четвърт. Водени от Джейлън Браун, Джейсън Тейтъм и Ал Хорфърд, "келтите" бяха пълни господари и на почивката авансът им скочи до 26 точки. Ситуацията на паркета не се промени и след паузата. В редиците на гостите цареше пълен хаос и в двете фази на играта, докато от другата страна играчите на Стивънс продължиха да трупат разлика и до финалната сирена не погледнаха назад.

Джейлън Браун навъртя 23 точки и 8 борби за победителите, с 21 и 10 овладени топки се отчете Маркъс Морис, 20 добави Ал Хорфърд, 16 отбеляза Джейсън Тейтъм

За Кливланд Кевин Лaв регистрира 17 точки и 8 борби. Леброн Джеймс записа 15 пункта, 7 борби, 8 асистенции, но и 7 грешки.