Пол Джордж наказа Юта (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 16/04/2018 11:38

Оклахома Сити Тъндър стартира плейофите в НБЛ с отлична победа, дошла срещу тима на Юта Джаз със 116-108 в мач от първия кръг на Западната конференция, игран в "Чесапийк Енърджи Арена". Така баскетболистите на Били Донован поведоха с 1-0 в серията, а мaч номер две ще бъде на 19 април

Първата четвърт премина под знака на равенството, но Пол Джордж запали искрата за "гръмотевиците" във вторите 12 минути, за да ги изстреля при 54-48 на полувремето. Домакините не отстъпиха водачеството и след почивката, когато към Джордж се присъедини и Ръсел Уестбрук, като двамата подсигуриха успеха на Оклахома до края на срещата.

Пол Джордж съсипа "дазмените" със своите 36 точки, 8 тройки и 7 борби, добре му партнираше и Ръсел Уестбрук, завършил с 29, 13 овладени топки и 8 асистенции. Кармело Антъни се отчете с 15 точки, 12 и 7 борби записа Стивън Адамс

Донован Мичъл избухна за гостите с 27 точки и 10 борби, по 13 вкараха Джо Ингълс, Рики Рубио и Джей Краудър