Бостън не се даде на Милуоки (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 16/04/2018 00:35

Макар без Гордън Хейуърд и Кайри Ървинг, отборът на Бостън Селтикс надделя над Милуоки Бъкс със 113-107 след продължение и поведе с 1-0 в мач от първия кръг на плейофите в НБА, игран в "ТД Гардън". Баскетболистите на Брад Стивънс ще бъдат домакини и на втория мач, който ще се състои на 18 април

Двата отбора играеха на приливи и отливи през първите 24 минути, а на голямата почивка гостите имаха аванс от 3 точки. След паузата "келтите" затегнаха своите редици и успяха да си осигурят крехка преднина, която поддържаха и през заключителната четвърт. Все пак играчите на Джо Прънти се добраха до равенството в края на двубоя след тройка на Малкълм Брогдън, при оставащи 11 секунди. Последва страхотен кош зад дъгата на Тери Розиър, но Крис Мидълтън отговори със сирената и прати срещата в продължение.

Драмата се пренесе и в допълнителното време, където двата тима си разменяха водачеството. Така се стигна до финалните акорди на срещата, в които домакините успяха да измъкнат успеха след точни удари от наказателната линия.

Цели петима играчи завършиха с двуцфрен актив за победителите, като Ал Хорфърд се отчете с 24 точки и 12 борби, Тери Розиър ( 4 тройки) се отличи с 23, Маркъс Морис навъртя 21. Джейлън Браун реализира 20 пункта, 19 и 10 борби регистрира Джейсън Тейтъм

Янис Андетокумбо приключи с 35 точки, 13 борби и 7 асистенции за гостите, но те не стигнаха. На добро ниво се представи и Крис Мидълтън, който завърши с 31, 5 тройки и 8 овладени топки. 16 точки вкара Малкълм Брогдън.