Левски седна на трона в Балканската лига

Източник: Веселин Михайлов 15/04/2018 18:52
Левски седна на трона в Балканската лига balkanleague.net

Левски Лукойл триумфира за трети път в Балканската лига, след като спечели срещу Башкими с 83-72 във финалния мач от Финалната четворка, игран в "Арена Самоков". Играчите на Константин Папазов извоюваха отличията във финалните акорди от срещата, когато натрупаха двуцифрена разлика. Това е трета титла за Левски, тъй като отборът спечели регионалната надпревара през 2010 и 2013 година.

Първите минути от частта преминаха под знака на равенството, но постепенно отлични акции на Фредерик Стъц, Арън Мос и Микаиле Тмушич изстреляха гостите с 8 точки напред. Все пак Кийт Клентън и Веселин Веселинов съкратиха пасива на столичани до 15-18 след 10 минути.

Косоварите не отстъпиха лидерската позиция в началото на втората четвърт, най-вече с помощта на Стъц. Въпреки това Станимир Маринов и Божидар Аврамов взеха нещата в свои ръце, обръщайки развоя на събитията в полза на "сините", които на голямата почивка поведоха с 5 точки след тройка на Дарил Браянт със сирената.

Маринов и Аврамов поддържаха инициативата за българите при подновяването на играта, преди Мос да се развихри, за да върне гостите до точка пасив. Отново символичните домакини си върнаха спокойствието, но до края на периода Стъц и Тмушич доближиха гостите до 59-63.

Столичани заздравиха защитата в заключителната част, а Неманя Милошевич и Павлин Иванов запалиха искрата, с което активът в тяхна полза отново стана двуцифрен. От другата страна косоварите извършиха няколко грешки и "сините" удържаха успеха, както и титлата.

Божидар Аврамов бе над всички, отчитайки се с 21 точки 5 тройки, още 20 и 4 стрелби зад дъгата добави Станимир Маринов. Неманя Милошевич се отличи с 13 и 7 борби, с 10 от пейката приключи Павлин Иванов

Фредерик Стъц навъртя 21 точки и 8 овладени топки за загубилите, 18 нявъртя Арън Мос (8 борби и 6 асистенции), 15 реализира Микаиле Тмушич