Рилски се задоволи с бронза

Източник: Веселин Михайлов 15/04/2018 15:44
Рилски се задоволи с бронза balkanleague.net

Рилски спортист извоюва за втори път бронзовите медали в Балканската лига след труден успех, дошъл срещу тима на Блокотехна с 92-79 след продължение в мача за третото място във Финалната четворка, игран в "Арена Самоков". Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров стигнаха до отличията в допълнителните 5 минути, спечелени с 15-2

Липсата на защита и размяната на кошове преобладаваха в дебютните минути на встъпителната четвърт. След това гостите развалиха статуквото и затвориха периода със серия от 16-6 чрез Горан Главчев, Данило Миятович и Мариян Младенович, повеждайки с 26-16.

Самоковци отговориха 10 безответни точки в началото на втората четвърт, вкарани от Мартин Маринов и Еван Раванел, след което резултатът бе изравнен. Миятович обаче даде криле на македонците, които отново взеха инициативата. В този момент Йордан Бозов и Маринов на помниха за себе си, но техните усилия стопиха изоставането на българите до 38-42 на почивката.

Надлъгването продължи и при подновяването на играта, като македонският тим си осигури крехък аванс след 30 минути. Драмата бе пълна и във финалната десетка, за да се стигне до 2 минути, когато Миятович изведе гостите с 2 точки напред, преди Раванел да изравни от наказателната линия. В последната атака Шакир Смит пое отговорността, но стрелбата му бе не точна и срещата отиде в продължение при 77-77.

В допълнителното време самоковци поеха изцяло контрола върху събитията, вкарвайки първите 9 точки. Смит отговори с кош, но след това Маринов реализира 6 от 8-те си фала, с което подари бронза на своя отбор.

Мартин Маринов бе с основна заслуга за победата със своите 25 точки и 4 тройки, с дабъл-дабъл от 18 и 11 борби приключи Травис Тейлър. Дерек Райт реализира 12 ( по 7 борби и асистенции), с по 10 пункта се отчетоха Йордан Бозов и Еван Раванел

Данило Миятович навъртя 31 точки за Блокотехна, с 16 и 9 овладени топки завърши Мариян Младенович, но той бе изгонен в края на двубоя.