Филаделфия отнесе Маями

Източник: Веселин Михайлов 15/04/2018 11:46

Макар и без Джоел Ембийд, Филаделфия 76-ърс разгроми Маями Хийт у дома в първия мач от плейофите на НБА със 130-103. Баскетболистите на Брет Браун навъртяха 18 тройки и поведоха с 1-0 в серията от сериите на изток. Мач №2 е на 16 април отново във Филаделфия.

Двата тима си размениха по една част, но на полувремето "горещите" имаха крехък аванс от 4 точки. След почивката домакините затегнаха своите редици и постепенно започнаха да трупат аванс, който в края на третия период бе 12 точки. В заключителната четвърт Бен Симънс и компания продължиха с наказателната си акция и до края на двубоя направиха успеха си още по-изразителен.

Джей Джей Редик съсипа гостите с 28 точки, 25 добави Марко Белинели, с 20 е Дарио Шарич, като и тримата реализираха по 4 коша зад арката. Бен Симънс и Ерсан Илясова се отличиха с по 17 пункта и 14 асистенции.

За Маями Кели Олиник регистрира 26 точки, 7 борби и 4 тройки. Горан Драгич наниза 15 пункта.