Торонто отказа Вашингтон

Източник: Веселин Михайлов 15/04/2018 03:08

Торонто Раптърс тръгна с труден успех в плейофите на НБА. Баскетболистите на Дуейн Кейси надиграха отбора на Вашингтон Уизардс със 114-106 в първия мач от четвъртфиналите на Източната конференция, игран в "Еър Канада Център". Така "динозаврите" спряха негативния си рекорд от 10 поредни загуби в първия си двубой от първия кръг на елиминационната фаза и поведоха с 1-0 в серията. Втората среща ще бъде отново в Торонто и ще се играе на 18 април

Двата тима ни предложиха страхотна гонитба през целия мач, като драмата бе на дневен ред и в заключителния период. При по-малко от 9 минути до края забивка на Марчин Гортат за последно изведе гостите с точка напред. След това последва страхотна серия за домакините от 18-6, дело на Кайл Лаури, Серж Ибака, Си Джей Майлс и Делон Райт, които подпечатаха триумфа на канадците.

Серж Ибака избухна с дабъл-дабъл от 23 точки и 12 борби за победителите. Делон Райт приключи с 18 от пейката, 17 отбеляза Демар Дерозан

За столичани Джон Уол се отличи с 23 точки и 15 асистенции, а 21 и 11 борби и 6 завършващи подавания регистрира Маркийф Морис. Брадли Бийл отбеляза 19 пункта.