Голдън Стейт стартира по план

Източник: Веселин Михайлов 15/04/2018 00:02

Голдън Стейт Уориърс започна плейофите в НБА с категоричен успех, след като отказа Сан Антонио Спърс в първия мач от четвъртфиналите на Западната конференция със 113-92 , игран в "Оракъл Арена". По този начин баскетболистите на Стив Кър поведоха с 1-0 в серията между двата тима, а втората среща ще се състои на 17 април

"Воините" доминираха от самото начало на двубоя, взимайки двуцифрен аванс още след първата четвърт. Макар че "шпорите" стопиха изоставането си под 10 точки в началото на третия период, след това домакините, водени от Кевин Дюрант и Клей Томпсън, вдигнаха оборотите и не оставиха шанс на своя съперник до края на мача.

Клей Томпсън разстреля гостите с 27 точки, от които 5 тройки, с още 24, 8 борби и 7 асистенции допринесе Кевин Дюрант. Джавейл МакГий се разписа с 15 пункта, Дреймонд Грийн се отчете с 12, 8 овладени топки и 11 завършващи подавания.

За загубилите Руди Гей реализира 15 точки, а с по 14 приключиха Ламаркъс Олдриж и Брин Форбс