Левски достигна финала след здрава битка с Блокотехна

Източник: Веселин Михайлов 14/04/2018 15:45
Левски  достигна финала след здрава битка с Блокотехна balkanleague.net

Левски Лукойл се класира за пети път на финала в Балканската лига след трудна победа, постигната срещу тима на Блокотехна с 85-81 в първия мач от Финалната четворка на турнира, игран в "Арена Самоков". Играчите на Константин Папазов взеха своето в последната част, когато удържаха опитите за обрат на своя съперник. Така в битката за златото Левски ще срещне победителя от двойката между отборите на Рилски спортист и Башкими, които излизат във втория полуфинал от 18:30 часа

Македонците поеха инициативата от самото начало и с отлична игра в нападение, както и със страхотната си защита успяха да поведат с 11 точки. От другата страна "сините" стопиха изоставането си чрез епизодични изяви, но Горан Главчев, Мариян Младенович и Данаило Миятович оформиха 27-16 в полза на македонския тим след една част.

Макар че столичани често намаляваха пасива си, символичните домакини не позволиха техният аванс да бъде застрашен. Все пак Веселин Веселинов и Станимир Маринов дадоха тон на българите, които се доближиха до точка пасив на полувремето при 39-40.

Третата четвърт премина изцяло под знака на равенството, преди тройка на Антон Казарновски да фиксира 58-54 за македонците в края на периода.

Статуквото на терена се запази и в началото за заключителната четвърт, но Божидар Аврамов и Дарил Браянт изстреляха столичани с 5 точки напред. Съперникът им не се отказа и с кош на Шакир Смит домакините съкратиха разликата до минус 3, при по-малко от 4 минути до края. Във финалните акорди обаче последваха решаваща тройка на Маринов плюс осем точни наказателни удара на Аврамов, които подпечатаха класирането на "сините".

Божидар Аврамов бе с ключова роля за победителите, отчитайки се с 26 точки и 4 коша зад дъгата. Добре му партнираше и Станимир Маринов, завършил с 19, 4 успешни стрелби зад арката и 7 асистенции.

За македонците Шакир Смит се отличи с 21 точки, 19 наниза Горан Главчев (4 тройки). С 16 и 9 асистенции е Мариян Младенович, 14 пункта вкара Данаило Миятович