Подрастващи в мъжката част – кои се класираха за финали, зоните за юноши и кои са останалите домакини на зони (обновено)

От Валентин Ангелов 17/04/2018 16:30

Кои отбори се класираха за финали при подрастващите, кои ще са домакини на зони и кои са фаворитите за вземане на домакинства в зоните ви предлагаме в тази новина. Някои от регионалните първенства приключиха, докато в единични от тях предстоят да се изиграят няколко решителни двубоя. Ето как изглежда картината в мъжката част към днешна дата:

Черноморец

За Финалния турнир се класират директно само отборите, заели първо място в зоните.

КАДЕТИ (16)

(набор 2002-2003) – Финали (8 отбора) между 2-6 юни в Самоков

Директно за финалите като заели първите две места в А групите – Запад и Изток се класират:

ЦСКА

Черно море

Дунав Русе

Домакини на четирите зони, които трябва да определят останалите четири отбора, които се класират за финалите са отборите, заели трето и четвърто място в А групите – Запад и Изток:

Левски

Берое

По Наредбата за подрастващи датите за тези четири турнира са определени между 15-25 май. провеждането на 4 квалификационни турнири за кадети до 16 за Финалния турнир се класират директно само отборите, заели първо място в тях.

Съществува вариант участниците във финалите на този шампионат за кадети да са 12, а тогава от зоните ще се класират по два отбора за финали.

Сливен

По Наредбата за подрастващи датите за тези четири турнира са определени между 1-10 юни. Разпределението на отборите в тези турнири се извършва от Спортно–техническата комисия към БФБ на базата на представянето им в А група и регионалните първенства. При провеждането на 4 квалификационни турнири за момчета до 14 за Финалния турнир се класират директно отборите, заели първо и второ място в тях.

МОМЧЕТА (12)

(набор 2006-2007) – Финали (12 отбора) между 21 май-1 юни

Домакини на зоните вследствие класирането от регионалните първенства са:

Дунав Русе

Балкан

Доростол

В два от регионите предстоят да се определят победителите в тях, а фаворитите за домакини на зони са следните и ще бъдат излъчени от тях:

Загоре - Сливен/Делфин/Тунджа Ямбол

Родопи - Академик Бултекс/Перущица

По Наредбата за подрастващи датите за тези шест турнира са определени между 1-10 май. Разпределението на отборите в тези турнири се извършва от Спортно–техническата комисия към БФБ на базата на представянето в регионалните първенства.

При провеждането на 6 квалификационни турнири за момчета до 12 за Финалния турнир се класират директно отборите, заели първо и второ място в тях.

Цялата информация, поднесена в тази новина е неофициална и всичко ще бъде оповестено след решение на мениджър направление в мъжката част – г-н Христо Христов.