Левски опази третото място от Академик Бултекс 99

Източник: Веселин Михайлов 13/03/2018 19:18
Левски опази третото място от Академик Бултекс 99 balkanleague.net

Левски Лукойл запази третото място в последния кръг от редовния сезона на Балканската лига, след като постигна трудна победа над Академик Бултекс 99 с 89-81. В зала "Триадица" двата отбора ни предложиха интригуващ сблъсък, в който баскетболистите на Константин Папазов удържаха успеха. Така "сините" завършиха със 7 победи и 5 загуби, като в плейофите ще се срещнат албанския Тирана, който финишира шести. От другата страна играчите на Асен Николов останаха на четвъртата позиция с баланс 5-7 и в следващата фаза ще се изправят срещу косовския Башкими, заел петото място.

Срещата стартира равностойно и с честа смяна на лидерството, но отлични действия на  Неманя Милошевич, Христо Николов и Дарил Брайънт изведоха домакините с 10 точки напред. Пловдивчани затегнаха редиците си, като с помощта на Димитър Димитров, Александър Груев и Мануел Джонсън стопиха изоставането си до 19-24 след една част.

Сценарият от първите минути на мача се повтори и в началото на следващия период. След това "студентите" нанесоха своя удар, извършвайки серия от 15-8 чрез Мартин Дурчев, Васил Михайлов и Айзея Юмипиг, след която взеха аванс от 8 точки на голямата почивка.

Столичани се активизираха след паузата и постепенно двубоят отново тръгна кош за кош. Лидерството често сменяше своя притежател, преди тройка със сирената на Груев да фиксира 70-69 в полза на гостите.

Драмата бе пълна и в заключителната четвърт, а двата тима си разменяха серии. Брайънт и Милошевич взеха нещата в свои ръце, давайки крехка преднина на "сините" при по-малко от 5 минути. Васил Бачев отговори и намали пасива на пловдивчани до минус 1 точка, но Станимир Маринов и Кийт Клентън върнаха спокойствието в редиците на домакините. След това "студентите" имаха възможности да върнат интригата, но не сполучиха отвъд дъгата и успехът остана за столичани.

Дарил Брайънт финишира с 24 точки, включително и 6 тройки за победителите. Неманя Милошевич се отличи със 17, 13 вкара Станимир Маринов

Мартин Дурчев приключи с 18 точки от пейката за Академик, 16 отбеляза Александър Груев, 12 записа Васил Бачев, с 11 е Айзея Юмипиг