Левски Лукойл погледна смело към финала

Източник: Веселин Михайлов 14/02/2018 18:51
Левски Лукойл погледна смело към финала basketball.bg

Левски Лукойл взе отлично предимство след първия мач от полуфиналите за Купата на България, надигравайки Балкан Ботевград със 73-62 в зала "Универсиада". Баскетболистите на Константин Папазов нанесоха своя удар по средата на последния период, за да си осигурят двуцифрен аванс преди реванша, който е на 17 февруари

Двата отбора стартираха сковано двубоя, което се отрази и на самия резултат в първите минути. Гостите се отърсиха по-бързо от напрежението с помощта на Христо Захариев и Венцислав Петков, за да осигурят крехък аванс от 5 точки в края на периода.

Все пак ситуацията на терена се запази идентична и във втората част. Столичани обаче завишиха оборотите, затваряйки четвъртината със серия от 12-2 чрез Христо Николов, Божидар Аврамов и Павлин Иванов, след което се оттеглиха с преднина от 10 пункта.

Въпреки че последва раздвижване в редиците на ботевградчани, "сините" не изпуснаха водачеството и след почивката. След това Петков запали искрата за "зелените" съкращавайки изоставането им до 46-51 преди заключителната десетка.

Финалната четвърт тръгна кош за кош, а пробив на Дивон Уошингтън намали пасива на гостите до минус 3 точки. Отговорът на столичани не закъсня, тъй като последва серия от 15-3 в тяхна полза, дело на Джъстин Нокс, Станимир Маринов, Аврамови Николов. До края на срещата ботевградчани не се отказаха и запазиха надежди за реванша.

Христо Николов поведе съотборниците си към успеха с 19 точки и 8 борби, докато дабъл-дабъл от 12 и 13 оформи Кийт Клентън. Божидар Аврамов се отличи с 5 тройки и общо 17 пункта, с 13 блесна Станимир Маринов.

Венцислав Петков и Христо Захариев отбелязаха по 16 точки за гостите, като първият наниза 4 тройки, а вторият овладя 7 борби. Дейвид Хоутън се разписа с 10 пункта.