България не оказа сериозна съпротива на Испания

Източник: Веселин Михайлов 13/02/2018 23:01
България не оказа сериозна съпротива на Испания fiba.com

Българският национален отбор по баскетбол за жени не успя да се противопостави на Испания и загуби с 57-97 в четвъртия си квалификационен мач от група "F" за Евробаскет 2019, игран в Гуадалахара. Така момичетата на Стефан Михайлов записаха четвъртата си поредна загуба и са на последно място в своя поток. Следващият мач на "лъвиците" е на 17 ноември, когато приемат състава на Украйна

Българките започнаха добре самата среща, но постепенно домакините се откъснаха в резултата, като на полувремето увеличиха разликата в своя полза до 30 точки. Българските момичета заиграха малко по-добре през вторите две части, макар че срещата  отдавна се доиграваше. Испанките не намалиха оборотите нито за момент и по този начин се поздравиха с категоричния успех.

Капитанът Димана Георгиева отново бе най-резултатна с 11 точки, Христина Иванова се отличи с 9, а Ива Костова добави 7

Кералт Касас отбеляза 15 точки за испанките, Лайя Палая вкара 14Алба Торенс наниза 13