Маринов и Стяуа се простиха с мечтите за финал

Източник: Веселин Михайлов 12/02/2018 19:25

Павел Маринов и Стяуа Букурещ отпаднаха от турнира за Купата на Румъния след драматична загуба в първия полуфинал, дошла от Орадея с 65-71 в "Сепси Арена". Тимът на българина бе близо до успеха, но не издържа във финалните минути от двубоя, като направи и някои решаващи грешки. Бившият съперник на Балкан ще се изправи срещу победителя от двойката Клуж-Тимишоара

Двубоят премина през множество равенства и обрати. Така се стигна до последната една минута на мача, когато Брандън Тейлър изведе столичани с точка напред, но това бе и последният кош за тях. Андрей Мандаке отговори с тройка, след това Павел Маринов изпусна да отбележи, а добавката на Каталин Лучиан Бачиу също не бе сполучлива. До края символичните домакини вкараха повечето си наказателни удари и се класираха на финала.

Българският национал бе един от най-добрите на терена, започвайки като титуляр. Крилото игра 27 минути, за които се отчете със 17 точки, 8 борби, 2 чадъра, една асистенция, един пресечен пас, но и 4 грешки. При стрелбата си българинът бе 2/9 за две точки, 1/4 от тройката и 10/12 от наказателната линия.

От неговите съотборници Каталин Лучиан Бачиу вкара 17 точки, с 13 е Брандън Тейлър

За победителите Кристофър Ричард наниза 18 точки, Мухамед Пашалич завърши с 12, 10 отбеляза Андрей Мандаке