Барселона отвя Билбао при дебюта на Пешич, Везенков не получи много шанс

Източник: Веселин Михайлов 11/02/2018 16:21

Светислав Пешич стартира втория си престой в Барселона с разгром. Каталунците отнесоха състава на Билбао с 90-58 в среща от 20-ия кръг, играна в зала „Палау Блауграна“. Испанският гранд дели трето-четвърто място с отбора на Саски Баскония, като двете селекции имат по 13 успеха и 7 поражения. Следващият мач на Барса ще бъде на 15 февруари именно срещу Баскония в четвъртфинален мач от турнира за Купата на Краля, който започва в четвъртък.

Днес каталунците нямаха много проблеми, особено през второто полувреме, когато направи аванса си двуцифрен.

Въпреки че Пешич завъртя целия си състав, Александър Везенков влезе в края на мача и получи едва 7 минути за игра. Българският национал вкара 5 точки, овладя 2 борби и подаде една асистенция. Той пропусна единствения си шут от средна дистанция, реализира една тройка и бе точен при двата си опита от наказателната линия.

За домакините по 12 точки нанизаха Тома Йортел, Адриан Морман, Анте Томич и Пау Рибас

За гостите Шейн Хъммин също вкара 12 пункта.