България изпусна "лалетата"

Източник: Веселин Михайлов 10/02/2018 21:05
България изпусна fiba.com

Женският национален отбор по баскетбол се бори, но в крайна сметка загуби от тима на Холандия със 78-83 в третия си мач от квалификациите за Евробаскет 2019, игран в зала "Универсиада". Момичетата на Стефан Михайлов могат да съжаляват, защото бяха напред в заключителните минути, но направиха грешки, които им костваха успеха. "Лъвиците" са на дъното в група "F", като имат 3 поражения. На 13 февруари българките гостуват на Испания

Холандките тръгнаха отлично и дълго имаха превес в резултата. Домакините се събудиха, връщайки се постепенно в мача, за да съкратят изоставането си до 5 точки след една четвърт. Импулсът на "лъвиците" не спря и в следващата четвърт, когато двубоят тръгна кош за кош. Последваха няколко изравнявания, но "лалетата" успяха да дръпнат с 43-41 на полувремето.

Интригата се заплете и след паузата. Двете селекции постоянно си разменяха ролята на лидер, но този път българките излязоха напред с 63-60 след 30 минути. Двубоят продължи да се развива в същото темпо през последната четвърт, а Диана Войнова и Димана Макариева осигуриха аванс на домакините от 4 пункта при по-малко от 2 минути до края. В този момент обаче холандките нанесоха своя удар чрез Хатила ван Гринсвен и Таня Брьоринг, след което обърнаха до плюс 3. След това Виолина Кочева изпусна сама под коша, пращайки успеха в холандския лагер.

Димана Макариева отбеляза 20 точки, 18 наниза Диана Войнова, по 11 навъртяха Радостина Димитрова и Виолина Кочева (8 асистенции), с 10 е Христина Иванова

Хатила ван Гринсвен разстреля българските момичета с 24 точки, 22 и 6 тройки добави Зера Бютер