Реал не спря и в Москва за шест поред

Източник: Веселин Михайлов 12/01/2018 19:52
Реал не спря и в Москва за шест поред euroleague.net

Реал Мадрид спечели за шести пореден път в Евролигата, този път като гост срещу състава на Химки Москва с 95-78 в мач от 17-ия кръг, игран "Арена Митишчи". "Белият балет" нямаше много проблеми през целия мач, записвайки своята 11-та победа. Баскетболистите на Пабло Ласо имат и 6 поражения, като делят четвърто-пето място във временното класиране с Фенербахче, докато московчани са девети с баланс 9-8. Играчите на Йоргос Бардзокас гостуват на Цървена Звезда  на 16 януари, ден по-късно Реал приема Саски Баскония

Мадридчани поеха контрол над събитията още от встъпителните минути на частта, а разликата в тяхна полза растеше с бързи темпове. Гостите направиха добър завършек и на периода, за да поведат с 26-15 след неговия край.

Реал не спря да покачва разликата в своя полза и във втората четвърт, докато от другата страна московчани трудно намираха път към противниковия кош. "Белите" повториха сценария от първата десетка и чрез Лука Дончич, Фелипе Рейес и Джейси Керъл поведоха с 51-31 на почивката.

Ситуацията не се промени и през цялото второ полувреме, когато гостите доминираха и вдигнаха аванса си над 20 точки. Епизодичните изяви на Алексей Швед така и не успяха да помогнат на домакините, които не намериха ритъм в офанзивен план до края на срещата.

Руди Фернандес поведе реализаторската листа със своите 15 точки, от които 4 тройки. Валтер Таварес и Фабиен Козьо вкараха по 11, с по 10 са Лука Дончич и Джейси Керъл

Алексей Швед се отчете с 23 точки за загубилите, със 17 е Тайлър Хъникът, като двамата нанизаха по 4 стрелби зад дъгата. Малкъм Томас е с 10 пункта и 9 борби.