Панатинайкос остана перфектен у дома и срещу Барселона

Източник: Веселин Михайлов 11/01/2018 21:49
Панатинайкос остана перфектен у дома и срещу Барселона euroleague.net

Барселона и Александър Везенков не успяха да спрат домакинската серия на Панатинайкос от 9 поредни победи в своята "ОАКА" след загуба със 75-84 в мач от 16-ия кръг на Евролигата. Баскетболистите на Сито Алонсо постепенно изгубиха предимството, което имаха през първото полувреме, за да инкасират своята 11-та загуба в надпреварата. Така каталунците имат 6 успеха и заемат 13-то място, а играчите на Шави Паскуал продължават да са трети с актив 12-5. Барса гостува на Валенсия на 16 януари, докато ден по-късно ПАО ще направи същото, но срещу Фенербахче

Двата тима ни демонстрираха честа смяна на водачеството и бърз баскетбол, който зарадва зрителите в залата. Все пак каталунците взеха крехък аванс от 2 точки в края на периода.

Тома Йортел даде добър импулс на гостите през втората част, помагайки им да задържат лидерството в свои ръце. В този момент домакините се активизираха, като Джеймс Джист се развихри, а към него се присъедини и Крис Сингълтън, който изведе "зелените" с 36-34 след 20 минути игра.

След почивката ситуацията на терена се запази идентична. Постепенно гърците взеха нещата в свои ръце чрез Ник Калатес, Сингълтън и Джист, за да обърнат до 54-48 преди последната десетка.

В заключителния период "зелените" продължиха да напиват верния ритъм, след което поведоха с 11 точки с кош на Никос Папас. Каталунците не се отказаха и след добри изяви на Адам Ханга, Адриан Морман и Хуан Карлос Наваро стопиха изоставането си на 7 пункта. В този момент обаче Папас напомни за себе си с няколко солови акции, а Джист и Сингълтън окончателно пречупиха гостите до финалната сирена.

Българският национал игра 15 минути, за които вкара 2 точки и овладя 2 борби, влизайки от пейката. Тома Йортел отбеляза 18 точки, с 12 е Анте Томич, 11 записа Адриан Морман, с 10 остана Пау Рибас

Ник Калатес и Джеймс Джист нанизаха по 17 точки за победителите, като първият прибави и 12 асистенции за дабъл-дабъл. Никос Папас реализира 15 пункта, а с 14 завърши Крис Сингълтън