Балкан отнесе "студентите"

Източник: Веселин Михайлов 10/01/2018 21:44
Балкан отнесе basketball.bg

Балкан Ботевград си улесни задачата в турнира за Купата на България след разгромен успех, постигнат с 83-54 в първия двубой от четвъртфиналите срещу Академик София. В Спортния комплекс в Правец интрига имаше само през първото полувреме, когато "студентите" правеха всичко по силите си, за да се държат близо до своя опонент. След това гостите наложиха своята домниация и нямаха никакви проблеми, като на практика се класираха за полуфиналите и обезсмислиха втората среща, която е на 17 януари в "Арена Ботевград"

Двата тима си разменяха кошове през първите 6 минути на дебютната четвърт, след което резултатът бе равен. "Зелените" обаче довършиха периода, извършвайки серия от 11-2, дело на Дейвид Хоутън и Дивон Уошингтън, като по този начин гостите взеха двуцифрен аванс.

Ботевградчани не спряха да трупат точков актив и във втората част. "Студентите" не се примириха със статуквото и опитаха да върнат интригата чрез Александър Милов и Красимир Димитров, сваляйки пасива си под 10 точки, преди Венцислав Петков да оформи 41-30 след 20 минути.

Нови силни изяви на Милов дадоха някакви надежди на домакините след почивката, но гостите увеличиха оборотите и набързо разликата скочи над 20 пункта, като преди заключителната част бе 26. Така финалната четвърт бе само за протокола.

Игор Кесар бе над всички със своите 18 точки и 8 борби. Радослав Кочев реализира 12, по 11 имат Дивон Уошингтън и Дейвид Хоутън, с 10 е Павел Иванов

Александър Милов вкара 17 точки за домакините, а с дабъл-дабъл от 14 и 10 борби е Иван Алипиев