Рилски се измъкна в Ямбол

Източник: Веселин Михайлов 10/01/2018 21:09
Рилски се измъкна в Ямбол basketball.bg

Рилски спортист трябваше да се потруди доста, за да си тръгне като победител от Ямбол, взимайки минимална победа срещу едноименния тим с 83-77 в първия четвъртфинален мач, игран в зала "Диана". Интригата бе на дневен ред до последно, но самоковци взеха крехка преднина във финалните акорди на двубоя. Така баскетболистите на Людмил Хаджисотиров ще трябва да пазят тази разлика на 17 януари, докато играчите на Иван Чолаков ги чака тежка битка. Днес за домакините в групата не попадна Стойо Чолаков, а за гостите не игра Димитър Маринчешки

Станислав Говедаров даде ход на мача, но последва мощен отговор от страна на Мартин Маринов, Травис Тейлър и Дерек Райт, извели самоковци с 11 точки напред. В този момент домакините реагираха повече от подобаващо, отвръщайки с кошове на Стоян Петков, Алън Арнет и Андрей Иванов, след което изравниха резултата. Все пак Райт имаше последната дума в тази първа част, като негова тройка оформи 25-22.

Макар че самоковци бяха напред и във втората четвърт, "жълто-черните" отново доведоха нещата до равенство. Кош на Говедаров и тройка на Бракъс Перин изведе ямболии напред, но до края на полувремето Травис Тейлър даде точка аванс на "скиорите".

Гонитбата продължи и при подновяването на играта, като нито една от двете селекции не успя да вземе по-сериозно надмощие. Ситуацията се запази идентична и през последната десетка, преди Рилецо да си изгради крехка разлика чрез Еван Раванел, Шелдън Джетър и Маринов. Домакините бяха в ролята на догонващ и често дишаха във врата на своя съперник. Така се стигна до по-малко от 2 минути до края, когато Петков намали изоставането на ямболии до минус 3 пункта, но гостите не сгрешиха от фала и си тръгнаха с победата.

Шелдън Джетър оформи дабъл-дабъл от 21 точки и 10 борби за успеха на Рилски. с 16 пункта блесна Мартин Маринов, реализирал и 4 тройки, 15 и 8 овладени топки регистрира Травис Тейлър. Еван Раванел се разписа с 13 точки, още 10 добави Дерек Райт, който има и 9 асистенции.

Станислав Говедаров навъртя 23 точки за домакините, с 19 е Алън Арнет (8 борби), 15 вкара Стоян Петков