Левски Лукойл погледна смело към полуфиналите

Източник: Веселин Михайлов 10/01/2018 20:23
Левски Лукойл погледна смело към полуфиналите basketball.bg

Левски Лукойл не остави много шансове на Черно море Тича, след като спечели с 83-63 в първия мач от четвъртфиналите за Купата на България. В зала "Универсиада" домакините изоставаха на полувремето, но след това постепенно поеха контрол над събитията, за да се изстрелят с 20 точки преднина преди реванша във Варна на 17 януари. Играчите на Константин Папазов вече са с единия крак на полуфиналите, докато тези на Дарин Великов ще трябва доста да се потрудят след седмица, ако искат да сторят чудото.

"Сините" имаха предимство в началото на срещата, а чрез Христо Николов дръпнаха с 8 точки. Това не стъписа "моряците", които затвориха първата четвърт със серия от 10-4 след отлични действия на повечето си състезатели, за да стопят изоставането си до 20-22.

Водени от Цветослав Острев, "моряците" играеха окрилено и обърнаха нещата в своя полза. Столичани изпитваха затруднения, особено в офанзивен план, докато гостите се чувстваха комфортно и поведоха с 5 пункта на полувремето.

Наказателната акция на Острев продължи и след почивката, преди Божидар Аврамов, Кийт Клентън, Павлин Иванов и Николов да дадат импулс на домакините, които започнаха да показват съвсем друго лице. При по-малко от минута Венелин Христов върна надеждите на варненци с кош, но Джъстин Нокс отвърна и фиксира 61-55 след три четвърти игра.

Столичани бяха пълни господари и в заключителния период, когато Иванов избухна с няколко попадения зад арката и вдигна разликата набързо до 20 точки, спирайки окончателно устрема на варненския тим.

Христо Николов отново демонстрира постоянство, завършвайки със 17 точки и 9 борби. Павлин Иванов допринесе за успеха на домакините с 14, Кийт Клентън напомни за себе си с 12 и 9 овладени топки, 10 пункта наниза Станимир Маринов

Цветослав Острев вкара 22 точки за "моряците", включително и 4 успешни шута зад дъгата, но неговите усилия не стигнаха. Симеон Илиев добави 11