Рилски отнесе Башкими

Източник: Веселин Михайлов 07/12/2017 20:46
Рилски отнесе Башкими basketball.bg

Рилски спортист Самоков запази лидерската си позиция в Балканската лига, след като остана единственият отбор в турнира, който все още не знае какво е загуба. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров разбиха втори съперник в рамките на три дни, като този път той се казваше Башкими, а самоковци спечелиха с убедителното 105-69 в мач от отложения първи кръг, игран зала "Сезаи Сурои". Така Рилецо вече е с актив от 5 поредни успеха, а след пет дни приема състава на Блокотехна

Самоковци стартираха мощно и набързо натрупаха комфортна преднина. Разликата скочи над 20 точки до края на частта, като най-дейни за гостите бяха Шелдън Джетър, Травис Тейлър и Дерек Райт.

Статуквото се запази и през втората четвърт, когато "скиорите" наказваха всяка грешка на своя съперник, а от другата страна домакините не намираха отговор срещу чудесната игра на българския тим. Макар че косоварите направиха по-добър втори период, Рилецо закономерно водеше с 58-29 след 20 минути игра.

Всичко в този мач бе ясно още в началото на третия период, тъй като българският отбор не остави никакви шансове на домакините, вдигайки преднината си до над 40 точки. Това позволи на Удо да пусне по-младите състезатели, които натрупаха немалко игрово време.

Шестима състезатели вкараха над 10 точки за победителите, а над всички отново бе Еван Равънел с 19. Травис Тейлър отбеляза 15, с 14 е Дерек Райт (7 асистенции), по 13 отбелязаха Шелдън Джетър и Мартин Маринов, а Златин Георгиев добави 12, овладявайки и 8 борби.

Джамир Ханър се отчете с чудовищен дабъл-дабъл от 20 точки и 15 борби, но те не помогнаха на неговия клуб да се размине с тежкото поражение. Дейшон Найт реализира 17 пункта, Ейдриан Мотли наниза 14, Микаиле Тмушич остана с 12