Лукойл отстъпи на румънска земя

Източник: Веселин Михайлов 06/12/2017 21:22
Лукойл отстъпи на румънска земя fibaeurope.com

Лукойл Академик приключи официално с европейските клубни турнири през този сезон. Играчите на Георги Давидов записаха четвъртата си загуба в група "E" от турнира на Фиба Европа Къп, този път при гостуването си на румънския Клуж Напока със 70-83. Румънците спечелиха първата и четвъртата част с необходимата разлика, което се оказа решаващо за изхода на срещата. Българските шампиони приключват трети в своя поток, стигайки до само 2 победи. От другата страна техният съперник завършва като лидер и продължават в следващата фаза.

Румънците поеха инициативата още от самото начало и не дадоха на шампионите да си помислят за нещо повече до края на първата четвърт. Отговорността в нападение падаше върху повечето играчи на домакините, които закономерно поведоха с 25-14.

"Студентите" се вдигнаха на щурм и на няколко пъти се доближаваха опасно до своя съперник, но така и не стигнаха до обрата. Тройка на Желко Шакич и кош на Джордан Уотсан изстреляха румънците с аванс от 7 точки на полувремето.

Нещата на терена си останаха същите и през целия трети период, в който двете селекции поддържаха статуквото. Във финалната четвърт Христо Николов даде импулс на българските първенци, доближавайки ги на минус 6 пункта, при по-малко от 4 минути до края на мача. В този момент обаче Шакич наказа бившия си тим с няколко чудесни прояви, за да върне спокойствието в редиците на домакините.

За победителите цели шестима състезатели вкараха 10 или повече точки, като с дабъл-дабъл от 13 и 10 борби финишира Желко Шакич. По 12 пункта навъртяха Ласан Корма и Джордан Уотсан, Роланд Тьорьок отбеляза 11, а по още 10 добавиха Вайдас Кариняускас и Адомас Друнгилас

Христо Николов вкара 21 точки за гостуващата селекция, с 13 се разписа Божидар Аврамов