Черно море се справи със Спартак за 10 минути

Източник: Веселин Михайлов 06/12/2017 18:17
Черно море се справи със Спартак за 10 минути basketball.bg

Съставът на Черно море Тича се класира за четвъртфиналите за Купата на България след успех и във втория мач срещу Спартак Плевен с 92-74 от втория квалификационен кръг, игран в зала "Христо Борисов". Въпреки че играчите на Дарин Великов водеха през по-голямата част от срещата, те успяха да подпечатат продължаването си напред в последната четвърт. Така варненци ще чакат жребия, докато избранниците на Александър Дяковски приключват с надпреварата. Днес за "синьо-белите" не игра Седрик Боуен

"Моряците" дадоха ход на двубоя, вкарвайки първите шест точки, след което поддържаха инициативата, макар че гостите отвърнаха подобаващо чрез Милен Дудев, Герасим Николов и Константин Коев. Тройка на Цветослав Острев пък фиксира 21-17 за домакините след една част.

Ситуацията се запази идентична и през втората, като домакините имаха лек превес. Последваха силни изяви на Веселин Георгиев и Николай Грозев, които вдигнаха разликата в полза на варненци до 10 точки, но Ивко Ивков, Николай Маринов и Николов намалиха до 39-44 на полувремето.

Нищо не се промени и след почивката, когато двата тима редуваха възходи и падения. Постепенно варненският тим дръпна с 13 пункта с помощта на Милян Боцка и Венелин Христов по средата на четвъртината. В този момент спартаклии отговориха със серия от 13-4, дело на Маринов, Коев, Ивков и Николов, съкращавайки изоставането си до минус 4 преди последния период.

Домакините обаче сложиха точка на спора набързо във финалната десетка, когато Драган Тубак, Симеон Илиев и Илиев увеличиха оборотите, вдигайки аванса си в двуцифрени измерения. В този момент силите на плевенчани свършиха, както и интригата в самия двубой.

Цветослав Острев реализира 19 точки за победителите, а 18 и 6 борби добави Симеон Илиев. Милян Боцка се отчете с по 15 пункта, 7 борби и асистенции. Венелин Христов вкара 12, с 11 точки е Веселин Георгиев, като и двамата овладяха по 6 топки.

Герасим Николов разстреля варненци със своите 29 точки, от които 5 тройки, но те се оказаха недостатъчни. Милен Дудев и Николай Маринов завършиха с по 13 пункта.