Академик с втора грешна стъпка в Балканската лига

Източник: Веселин Михайлов 14/11/2017 18:42
Академик с втора грешна стъпка в Балканската лига basketball.bg

Академик Бултекс 99 допусна второ поредно поражение в Балканската лига. Баскетболистите на Асен Николов не издържаха срещу тима на Блокотехна в петия кръг на надпреварата и загубиха с 82-86 в зала "Сила". Двубоят премина през много обрати и за двата отбора, а шансът в края бе за гостите. По този начин българите вече са с актив от 3 загуби и 2 победи, а днешният им опонент е с баланс 4-1. На 5 декември Академик гостува на Башкими

Домакините изпитваха трудности в началото на мача и рядко намираха път към коша на своя съперник, който набързо се възползва от проблемите на пловдивчани и натрупа двуцифрена преднина чрез Дуейн Бенджамин, Данило Миятович и Мариян Младенович. Добри действия на Мартин Дурчев и Адриян Секулов обаче съкратиха изоставането на "студентите" до 7 точки след една част.

Макар че македонският тим продължи да владее инициативата, пловдивчани подобриха значително играта си през втората част. Те набраха импулс, извършвайки мощна серия от 23-6, дело на Мануел Джонсън, Станислав Ваклинов, Шакир Смит, Дурчев и Секулов, след което затвориха втория период при 45-37 в тяхна полза.

Домакините продължиха да водят след паузата, но постепенно настъпи срив в тяханта игра, позволил на гостите да обърнат развоя на събитията с помощта на Бенджъмин и Миятович. Интригата се запази до края на частта, като кош на Васил Бачев със сирената фиксира 61-62 преди последните 10 минути.

Гонитбата бе на дневен ред и в тях, а отлични действия на Мануел Джонсън, Айзея Юмипиг и Смит дадоха аванс от 8 точки на "студентите". В този момент македонците се активизираха и основните им реализатори поведоха отбора си към обрат. Кош на Маодо Нгуриан изведе пловдивчани до плюс 1 точка, преди Бенджамин и Младенович да обърнат до плюс 2. В ответната атака Смит пропусна при пробива си, а американското крило на гостите подпечата техния успех с два фала.

Дуейн Бенджамин избухна с 31 точки и 7 борби за победителите. Данаил Миятович наниза 22, с по 12 са Мариян Младеновски и Антон Казарновски

Адриян Секулов бе главният герой за загубилите, реализирал 22 точки, включително и 4 тройки. Шакир Смит отбеляза 19, а с 12 остана Мартин Дурчев