Рилски нокаутира Ямбол

Източник: Веселин Михайлов 12/11/2017 21:08
Рилски нокаутира Ямбол basketball.bg

Рилски спортист Самоков записа трети пореден успех в НБЛ след разгромна победа, постигната срещу тима на Ямбол със 101-75 в двубой от шестия кръг, игран в "Арена Самоков". Самоковци контролираха темпото на срещата, като убиха интригата в нея през третата част. Така Рилецо е едноличен лидер във временното подреждане с 4 победи и 2 поражения, докато ямболии са седми с баланс 1-4. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров ще гостуват на Левски 2014 в София на 18 ноември, а тези на Иван Чолаков ще домакинстват на Балкан Ботевград

Честите смени на водачеството белязаха дебютната част, за да бъде интригата на лице почти до края й. При по-малко от 4 минути Алън Арнет изведе гостите напред, но "скиорите" реагираха светкавично със серия от 12-2 с помощта на Травис Телйър, Дерек Райт и Йордан Бозов, излизайки напред с 8 точки.

Макар че самоковци поддържаха инициативата в началото на втората част, "жълто-черните" отговориха с рейд от 13-2 след точни стрелби на Станислав Говедаров, Брайкъс Перин и Говедаров, връщайки се в срещата. В този момент щафетата за домакините поеха Мартин Маринов, Златин Георгиев и Шелдън Джетър, които изстреляха домакините с 52-41 на почивката.

Третият период стартира с размяна на кошове, а разликата варираше около 10-те точки. Постепенно обаче самоковци взеха нещата в свои ръце, извършвайки нова силна серия от 14-4, дело на Бозов, Джетър и Тейлър, след което авансът им скочи до над 20 пункта, а след три части резултатът бе 77-56

Така интригата бе приключила още преди последната десетка, което предразположи двамата наставници да пуснат резервните си състезатели за по-дълго време.

Травис Тейлър навъртя страхотен дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби за победителите. С 16 точки, от които 4 успешни стрелби зад дъгата остана Дерек Райт, 13 има Йордан Бозов, по 12 записаха Шелдън Джетър и Самуел Франсис, а 10 наниза Златин Георгиев

Алън Арнет избухна за ямболии с 26 точки и 6 борби. Станислав Говедаров записа 14 пункта, с 12 се отчете Брайкъс Перин.