Триумфално завръщане за Рилски в Балканската лига

От Веселин Михайлов Източник: Веселин Михайлов 17/10/2017 18:33
Триумфално завръщане за Рилски в Балканската лига balkanleague.net

Рилски спортист Самоков се завърна в "Sigal-Uniqa Балканска лига" с успех след двегодишно прекъсване. Рилецо успя да сломи съпротивата на Левски 2014 със 75-62 в мач от втория кръг на надпреварата, игран в "Арена Самоков". Самоковци нанесоха своя удар през третата част, започвайки я силно, след което направиха аванса си двуцифрен. "Сините" приемат Блокотехна след седмица, а ден по-късно Рилски гостува на Ибър Рожае.

Двата отбора излязоха пределно мобилизирани и това си пролича още през първата четвърт, изпълнена с размяна на точки и серии. Рилецо успя да си изгради аванс от 5 точки по средата на частта, но силни изяви на Алекс Симеонов изравниха резултата. Тройка на Мартин Маринов обаче фиксира 22-19 след 10 минути.

Самоковци тръгнаха по-силно във втория период и постепенно започнаха да поддържат преднина от няколко точки чрез Златин Георгиев, Димитър Маринчешки и Дерек Райт. Отговорът на столичани не закъсня, а към Симеонов се присъедини Веселин Веселинов. като двамата не позволиха на домакините да се откъснат с много напред. Нова бомба от далеч, този път на Мирослав Васов оформи 41-32 на почивката в полза на самоковци.

След паузата дуото Маринчешки и Георгиев вдигна оборотите, а домакините поведоха с двуцифрен аванс. Добри включвания в този момент направиха Йордан Бозов, Маринов и Райт, увеличили преднината до 18 пункта. "Сините" не намериха отговор на играта на самоковци, след което изоставаха с 62-46 преди заключителния период.

През последната десетка не се случи нищо интересно, освен че след забивка на Шелдън Джетър разликата в полза на самоковци се вдигна до 20 точки. До края гостите свалиха изоставането си, но за повече нямаха време.

Златин Георгиев поведе тима си със 17 точки, а още 12 добави Димитър Маринчешки. Мартин Маринов завърши с 11, а с по 9 приключиха Дерек Райт и Шелдън Джетер

Алекс Симеонов бе над всички за гостите с 15 точки и 10 борби, а с 13 от пейката завърши Веселин Веселинов. Иван Алипиев се отчете с 11 пункта, а 8 регистрира Деян Карамфилов