Реал прекърши Анадолу Ефес

Източник: Веселин Михайлов 12/10/2017 21:47
Реал прекърши Анадолу Ефес euroleague.net

Реал Мадрид стартира Евролигата с успех над тима на Анадолу Ефес, побеждавайки го с 88-74 в "Абди Пекчи Арена", Истанбул. Играчите на Пабло Ласо имаха контрол над събитията през повечето време от мача, макар че домакините стопиха част от дефицита си в началото на последната част, но така и не стигнаха до обрат. Следващата седмица Реал домакинства на ЦСКА Москва, докато истанбулският отбор ще гостува на Валенския един ден по-късно.

Началото бе повече от обещаващо, като срещата вървеше кош за кош до шестата минута. След това серия от 12-4 за гостите, дело на Лука Дончич, Густаво Айон, Факунцо Кампацо и Антъни Рандолф затвори първата десетка и така "белите" поведоха с 9 точки след една част.

Разликата продължи да се увеличава в тяхна полза и през вторите 10 минути след нови отлични изяви на Дончич, който я вдигна до плюс 16. Турският тим опита да се върне, но Рандолф се разписа и направи аванса на "Белия балет" 18 точки. Въпреки това, Ерик МакКълъм и Браянт Дънтстън намалиха изоставането на домакините до 45-36 на полувремето.

Преднината на мадридчани ту ставаше над 10 пункта, ту падаше под толкова при подновяването на играта, като това продължи до към края на частта. В този момент за Ефес се изявиха Рики Лийдо, МакКълъм и Дънтстъм, които извършиха серия от 10-2, за да се доближат при резултат 62-56 след 30 минути.

Триото на домакините не спря да тормози своя съперник и в началото на последната четвърт, съкращавайки пасива на тима си до минус 3. Реал обаче веднага взе мерки, след като Рандолф напомни за себе си с добри акции, а Дончич взе нещата в свои ръце, след което разликата отново стана двуцифрена и не бе застрашена до края на срещата.

Лука Дончич бе под пара и завърши с 27 точки, докато дабъл-дабъл добави Густаво Айон-16 и 10 борби. На добро ниво беше и Антъни Рандълф, който вкара 12 и овладя 8 отскочили от ринга топки, а с 10 пункта приключи Фелипе Рейес

Американското трио Ерик Маккълъм, Браянт Дънтстън и Рики Лийдо реализираха 60 от 74-те точки за своя тим, като Маккълъм отбеляза 26. Другите двама "янки" нанизаха по 17, като Дънтстън хвана 7 борби, а Лийдо се отчете с 9