Академик Бултекс дебютира в новата зала

От Веселин Михайлов Източник: sportenplovdiv.com 26/09/2017 21:01
Академик Бултекс дебютира в новата зала plevenzapleven.bg

Академик Бултекс 99 Пловдив победи със 77:64 сръбския Пирот и записа първа дебютна победа, макар и в контрола, в новата зала „Сила“, където тимът ще домакинства през новия сезон.

Първата част завърши при 18:15 за пловдивчани. С точка преднина за сърбите завърши втората четвърт – 20:19. Така на полувремето резултатът беше 37:35 за „студентите“.

Третата част завърши 15:13 за Академик, а последната част завърши при 25:16 за домакините. Така с общ резултат 77:64 Академик постигна четвърта поредна победа в контролите.

Двубоят бе дебют за новото попълнение Айзея Умипиг. Плеймейкърът от САЩ показа добро взаимодействие с новите си съотборници и даде заявка, че ще бъде полезен на тима в предстоящите изпитания във вътрешното първенство и Балканската лига.

В петък и събота Академик е домакин на турнира Купа Пловдив 2017. Мачовете ще се играят в зала „Сила“, а пловдивчани стартират срещу Спартак Плевен в петък от 20:00ч.