« Назад

Крайна сумарна класация за подрастващите в мъжка част за сезон 2015/16

Добави в Svejo
От Валентин Ангелов 27/06/2016 14:35
Крайна сумарна класация за подрастващите в мъжка част за сезон 2015/16 (сн. Superbasket.bg)

Школата на Черно море Варна е най-успешна за сезон 2015/16 при подрастващите в мъжка част. Те заеха едно първо място, две втори места и само момчетата до 12 години не успяха да се качат на почетната стълбичка. Това направи клубът от Варна най-добър в сумарната класация от всички възрастови групи при подрастващите.

 

В класацията при подрастващите получаването на точки става по следната схема - според броя на участниците за последно място се дава 1 точка, за предпоследно 2 точки и т.н. за всички останали нагоре в класирането.

 

За първо място максимумът е 12 точки (при 12 отбора) или 8 точки (при 8 отбора участници).

 

В скоби са обозначени по колко отбора от всеки клуб са участвали на финали.

 

Предлагаме ви крайното сумарно класиране в мъжко направление за сезон 2015/2016 след изиграните всички финални първенства за момчета до 12, момчета до 14, кадети до 16 и юноши до 19.

 

 

Крайно сумарно класиране (в скоби колко отбора от клуба са участвали на финали):

1. Черно море – 33 (4)
2. Левски – 31 (4)
3. Тунджа Ямбол – 26 (4)
4. БУБА баскетбол – 25 (4)
5. Рилски спортист – 23 (3)
6. Академик Пловдив – 19 (3)
6. Доростол – 19 (3)
8. Лукойл Академик – 16 (2)
9. Балкан – 13 (2)
10. Шампион 2006 – 12 (3)
11. ЦСКА – 11 (2)
12. Дунав Русе – 10 (2)
13. Делфин- 9 (2)
14. Академик 17 – 7 (1)
15. Несебър – 6 (1)
16. Сливен – 5 (1)
17. Шумен- 2 (1)
17. Чавдар Троян – 2 (1)
19. Видабаскет- 1 (1)


МОМЧЕТА (12) (2004/2005)
Ботевград 26-29 май

Крайно класиране:
1. Академик Пловдив - 12
2. Балкан - 11
3. Левски - 10
4. Рилски спортист - 9
5. Тунджа Ямбол - 8
6. Доростол - 7
7. Несебър - 6
8. Сливен - 5
9. БУБА баскетбол - 4
10. Черно море - 3
11. Чавдар Троян - 2
12. ЦСКА - 1


МОМЧЕТА (14) (2002/2003)
Финали – Варна - 23-27 юни

Крайно класиране:
1. Черно море - 12
2. Рилски спортист - 11
3. ЦСКА - 10
4. Дунав - 9
5. Левски - 8
6. Шампион 2006 - 7
7. Тунджа - 6
8. Делфин - 5
9. БУБА баскетбол - 4
10. Доростол - 3
11. Балкан - 2
12. Академик Пловдив - 1


КАДЕТИ (16) (2000/2001)

 София - 6-12 юни

 

Крайно класиране:

1. БУБА баскетбол - 12

2. Черно море - 11

3. Лукойл Академик - 10

4. Доростол - 9

5. Тунджа - 8

6. Академик 17 - 7

7. Академик Пловдив - 6

8. Левски - 5

9. Делфин - 4

10. Шампион 2006 - 3

11. Шумен - 2

12. Видабаскет - 1


ЮНОШИ (18)  (1997/1999)
София 12-16 май
 
Крайно класиране:
1. Левски - 8
2. Черно море - 7
3. Лукойл Академик - 6
4. БУБА баскетбол - 5
5. Тунджа - 4
6. Рилски спортист - 3
7. Шампион 2006 - 2
8. Дунав - 1

Кликнете и харесайте фейсбук страницата на Superbasket.bg.

Play of the day